Generatory pary

Generatory pary są najlepszym rozwiązaniem, aby wyczyścić i usunąć tłuste zabrudzenia w każdym obiekcie lub z każdej powierzchni w łatwy, ekologiczny i skuteczny sposób.

 

Linia GV składa się z generatorów elektrycznych wytwarzających parę o ciśnieniu 10 atmosfer i temperaturze 180oC. Świetnie sprawdza się w przemyśle: spożywczym, farmaceutycznym, w mleczarstwie, piekarnictwie a także w sektorze budowlanym.

Najważniejsze parametry:
temperatura, wytwarzanie pary i ciśnienie:

Ważnym czynnikiem jest związek pomiędzy ciśnieniem pary a temperaturą. Każda wartość ciśnienia ma przypisaną odpowiednią wartość temperatury.
Temperatura na wyjściu urządzenia (nie temperatura kotła, ponieważ jest wyższa) jest ważna ze względu na naturalny limit (około 140oC),który decyduje o tym, czy wytworzona para posiada już właściwości czyszczące.

 

Na co się zdecydować - na generator pary czy na wysokociśnieniową myjkę gorącowodną?

Jeśli chodzi o wybór urządzenia to należy wziąć pod uwagę do czego urządzenie będzie przeznaczone. Poza tym należy też przeanalizować inne koszty związane z użytkowaniem maszyny
- czas pracy, składowanie odpadów itd.
Biorąc pod uwagę czas pracy urządzenia należy pamiętać o całym procesie mycia jaki ma być wykonywany. Na przykład myjka wysokociśnieniowa nie będzie mogła być wykorzystywana do pracy
wewnątrz pomieszczeń natomiast generator pary jak najbardziej może być wykorzystywany wewnątrz pomieszczeń.

Natomiast tradycyjne metody czyszczenia polegają na ręcznym usuwaniu zanieczyszczń za pomocą agresywnej chemii bądz szczotek,które mogą uszkodzić powierzchnię.

Taka metoda nie zapewnia również usunięcia bakterii.Sucha para dzięki swojej wysokiej temperaturze zabija zarazki i bakterie,usuwa wszelkie zabrudzenia oleiste beż użycia środków.

 

LAVOR GV Etna 4000

etna 4000Cena: 9 000,00 zł

Czytaj więcej...

LAVOR GV Etna 4000 FOAM

etna 4000 foamCena: 12 546,00 zł

Czytaj więcej...

LAVOR GV 3,3/GV Katla

katlaCena od  10 200,00 zł

Czytaj więcej...

LAVOR GV Vesuvio

vesuvioCena od 29 520,00 zł

Czytaj więcej...